Historie a současnost ZKO PyšelyKynologie v Pyšelích má dlouhotrvající historii, která se táhne již od roku 1925. V té době byl v Pyšelích založen Ústav pro výcvik policejních psů pro četnictvo, který zde působil dlouhou řádku let.

Velitelem zde býval i náš již zesnulý Čestný člen pan Jiří Dvořák.

Kynologie v Pyšelích má dlouhotrvající historii, která se táhne již od r.1925. V té době byl v Pyšelích založen Ústav pro výcvik policejních psů pro četnictvo, který zde působil dlouhou řádku let. Velitelem zde býval i náš již zesnulý Čestný člen pan Jiří Dvořák. Naše kynologická organizace byla založena 1.ledna 1978. Přes těžké začátky, ale velké nadšení, se nejen že podařilo na podzim téhož roku složit první zkoušku z výkonu, ale hlavně následující rok jsme získali od obce pozemek, na kterém cvičíme dodnes. Pozemek byl na místě bývalé cihelny, neoplocen, neupraven, bez zázemí, jen se starou polorozpadlou otevřenou stodolou. V září r.1980 naše mladá organizace uspořádala okresní meziklubovou soutěž, které se účastnilo pět družstev okresu Praha východ. Odměnou jí bylo první místo. Byl to raketový start pro další úspěchy. Za dobu od vzniku do současnosti prošlo přes naší ZKO mnoho členů, mnoho čtyřnohých parťáků, bylo složeno mnoho zkoušek, i těch nejvyšších, bylo mnoho účastí na nejrůznějších závodech ….. a stále se v tomto směru snažíme pokračovat

V současnosti ZKO Pyšely provádí pravidelné výcviky, kuryz pro začínající psovody, pořádá zkušky a různé aktivity nejen pro vaše mazlíčky. To vše pod dohledem našich zkušených výcvikářů, instruktorů a figurantů.